29. september 2008 - delavnica - Pridružile so se nam še Katica Dajčar, Majda Senica Vujanovič, Magda Šulek in Maja Dolinar. V teoretičnem delu smo obravnavali poglavje »Naj se stvari ne zgodijo brez razloga« iz knjige »38 najpogostejših napak pri pisanju proze« Jacka M. Bickhama, potem smo obravnavali kratko prozo Jožeta Urbanija »Potovati«. Tri kratke zgodbe (Sadni kruh, Dirkalnik, Motor) je prebrala Ivanka Simonič.
26. september 2008 - Srečanje društev avstrijsko-slovenskega in slovensko-avstrijskega prijateljstva na Dunaju - V petek, 26. septembra 2008 je bilo na Dunaju na na sedežu društva Österreichisch-Slowenische Gesellschaft na Seilerstätte 2, kjer je tudi sedež Slovenskega znanstvenega inštituta (SZI), ob 12. uri srečanje društev slovensko-avstrijskega in avstrijsko-slovenskega prijateljstva. Nagovorili so nas univ. doc.dr. Vincenc Rajšp, direktor SZI na Dunaju, izr. prof. mag. dr. Ludwig Karničar, vodja SZI v Gradcu, dr. Felix Mayrhofer-Grünbühl zastopnik predsednika društva Österreichisch-Slowenische Gesellschaft (ÖSLOG) Wien in Ivanka Gruber, predsednica društva Avstrijsko-slovensko prijateljstvo Gradec, ki je bila tudi pobudnica tega srečanja. Dogovarjali smo se za skupne programe vseh društev in tudi za literarna gostovanja po krajih, kjer ta društva delujejo. V okviru srečanja so odprli razstavo Art(i)choke (Katja Pál in Eva Vasari), o kateri je spregovoril dir. svetnik Curt Schnecker, odprla pa jo je mag. Ivanka Gruber. Po srečanju smo si udeleženci iz Ljubljane, Maribora in Gradca v Albertini ogledali razstavo Vincenta van Gogha.
Od leve: dr. Vincenc Rajšp, direktor Slovenskega znastvenega inštituta na Dunaju, dr. Gerhard Wagner, nekdanji veleposlanik Avstrije v Ljubljani, mag. Ivanka Gruber, Milena Munda, dir. sv. Curt Schnecker, predsednik UD Werkbund, dr. Felix Mayrhofer Grünbühl, zastopnik predsednika drustva ÖSLOG dr. Casperja Einema na Dunaju, in dr. Ludwig Karničar.
24. september 2008 - Literarna delavnica s seniorji v Murski Soboti - Ob 15. uri se je v gradu v Murski Soboti začela literarna delavnica za seniorje, ki sta jo organizirala Javni sklad RS za kulturne dejavnosti, območna izpostava Murska Sobota, in Zveza kulturnih društev Ljutomera. Vodil jo je Marjan Pungartnik, udeležili pa so se je Manica Gornjak (proza), Vladka Jagetič (poezija), Valerija Vrenko (proza in pesmi), Franc Zemljič (pesmi), Marta Režonja (pesmi), Olga Gutman (kratka proza), Majda Klement (pesmi), Suzana Lebar (pesmi), Ana Novak (pesmi), Marija Šedivy (pesmi), Ida Žalik (kratka proza), Miro (pesmi), Ivanka Klopčič Casar (kratka proza), Silva Kološa (pesmi).
22. september 2008 - delavnica - Najprej je bilo na vrsti 9. poglavje »Ne klonite pred težavami« Jacka M. Bickhama, sledila pa je kratka zgodba Eveline Umek »Njuna zgodba«. Članica delavnice Inge Vogrin Mlakar je prebrala kratko zgodbo »Njena pot v mesto« in odlomek iz potopisa v Egipt.
15. september 2008 - delavnica - Na delavnici sta nam se pridružila Peter Jarh in Suzana Macun. Najprej smo obravnavali poglavje »Ne pišite o slabičih« iz knjige Jacka M. Bickhama. V pregledu slovenske kratke proze smo obravnavali »Umetnost je terapija« Roka Vilčnika. S kratko zgodbo se je predstavila Danica Gregorčič (»Med kamenjem in vodo«) in smo o njej razpravljali. Tri pesmi o medotu je prebrala še Tatjana Srebrnič, zatem pa še dokumentarni zapis z izleta Tanja Lasbaher.
11. september 2008 - Tatjana Srebrnič v Domu Danice Vogrinec - Ob 9.30 se je v domu Danice Vogrinec začelo srečanje varovancev doma s Tatjano Srebrnič, ki je predstavila pesmi iz svoje prihodnje pesniške zbirke, njeno zbirko Za zaprtimi vrati pa je predstavil Marjan Pungartnik, ki je spregovoril tudi o možnostih starejših avtorjev v okviru zanje specializiranih programov. Srečanje je vodila Mirjana Schlauer. Udeležilo se ga je trideset varovancev doma.
8. september 2008 - delavnica - V teoretičnem delu srečanja smo obravnavali poglavje iz knjige Jacka M. Bickhama »V svoji zgodbi ne uporabljajte stvarnih ljudi«. V predstavitvi slovenskega avtorja smo prebrali in obravnavali smo zgodbo Janeza Vidmajerja »Maksimiljan«, svojo kratko zgodbo z naslovom »Mešanček« pa je prebral Zvone Batista, o čemer se je razvila živahna razprava.
1. september 2008 - Začetek novega šolskega leta seniorske literarne delavnice - V Domu ustvarjalnosti mladih na Razlagovi 16 v Mariboru se je ob 14. uri začel novi ciklus seniorske literarne delavnice pri Mariborski literarni družbi. Vanjo se je doslej vpisalo 23 udeležencev (Zvone Batista, Ljubica Dolinšek, Angela Fujs, Danica Gregorčič, Marjanca Habjanič Jerčič, Ivana Hauser, Jožica Hladin, Erna Hölzl, Mirko Kotnik, Erika Kotnik, dr. Tilka Kren Obran, Metka Lampret, Tanja Lasbaher, Ana Nikolič, Marijana Ovčariček, Zmaga Palir, Ana-Marija Pušnik, Matilda Simonič, Ivanka Simonič, Tatjana Srebrnič, Ana Šmarčan, Rosvita Švajger in Inge Vogrin Mlakar). Čakamo še nekatere zamudnike. Mentor delavnice je Marjan Pungartnik, razrednik pa Danica Gregorčič. Program so začeli z obravnavanjem poglavja iz knjige Jacka M. Bickhama »38 najpogostejših napak pri pisanju proze« in z obravnavanjem odlomka iz romana Alje Tkačeve »Pisma z Mojotoka«.