30. november 2012: Manca Košir: BEREM … BERITE! - Ob 18. uri je bila v Literarni hiši Maribor prireditev z Manco Košir »Berem ... berite«. Z avtorico knjige Žareti upanje, ki je izšla pri mariborski založbi Pivec, se je pogovarjal Marjan Pungartnik, o knjigi pa je govorila tudi direktorica založbe Milena Pivec.
29. novembra 2012 - Dr. Karel Štrekelj: Ob 100-letnici smrti - Ob 19. uri je bila na Institutu za slavistiko Univerze Karla in Franza v Gradcu, Merangasse 70, pritličje v organizaciji Instituta za slavistiko Univerze Karla in Franca v Gradcu, Slovenskega znanstvenega inštituta na Dunaju, Literarne hiše Maribor in društva Avstrijsko-slovensko prijateljstvo iz Gradca prireditev, posvečena dr. Karlu Štreklju ob 100-letnici smrti. Prireditev je pozdravil in spregovoril o življenju Karla ŠtrekljaLudwig Karničar, profesor Univerze Karla in Franza v Gradcu, nato pa je zapel Miha Brkinjač (Ljubljana), ki je prireditev spremljal s pesmimi o slovenstvu iz konca 19. stoletja. O Štrekeljevi zbirki pesmi in nadaljevaljnem delu je govoril Engelbert Logar z Inštituta za etnomuzikologijo Univerze Karla in Franza v Gradcu, Matija Ogrin z Znanstveno-raziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti je govoril o Štrekljevem rokopisu v zgodovini slovenske književnosti, Mileva Blažič, profesorica s Pedagoške fakultete v Ljubljani pa je spregovorila o Štrekljevih pravljicah in pripovedkah, ki še čakajo na znanstveno obdelavo. Nato je dramska igralka Breda Pugelj interpretirala pet pesmi iz zbirke Karla Štreklja: Rošlin in Verjanko, Mlada Breda, Ribniška Jerica, Mlinar in smrt in Graščakov vrtnar. Med pristotnimi so bili na prireditvi tudi dekan Geisteswissenschaftliche Fakultät Univerze Karla in Franza univ. prof. dr. phil. dr.h.c. Helmut Konrad, dr. Feliks J. Bister z Dunaja, direktor Slovenskega znanstvenega inštituta na Dunaju dr. Vincenc Rajšp in drugi.
29. novembra 2012 - Ana Porenta: SONCE, ANA, SONCE - V Literarni hiši Maribor je bil ob 18. uri literarni večer z Ano Porenta in Gregorjem Grešakom, pesnikoma, urednikoma in učiteljema kreativnega pisanja »Sonce, Ana, sonce«. Z njima se je pogovarjala Nataša Švikart Žumer.
28. november 2012 - Predstavitev Mariborske literarne družbe v Pecsu na Madžarskem - Ob 18. uri je bila v Pecsu, Madžarska, v Hrvaškem klubu August Šenoa, ki ima sedež v prelepi hiški v zgodovinskem jedru mesta, prireditev, na kateri se je predstavil Marjan Pungartnik najprej kot avtor, nato pa je predstavil društvo Mariborska literarna družba, revijo Locutio in Literarno hišo Maribor. Večer je vodil pesnik in jezikoslovec Stjepan Blažetin in poudaril trikotnik Maribor-Zagreb-Pecs. Prireditev je pozdravil tudi Mišo Šarošac, predsednik Hrvaške samouprave Županije Baranje in vodja kluba. Na koncu je delo Mednarodnega kluba prijateljstva iz Višnjice (Hrvaška) predstavila njegova predsednica Milka Knežević.
28. november 2012 - Jadranka Matić Zupančič: TRAMONTANA - Ob 18. uri je bila v Knjižnici Mirana Jarca, Novo mesto prireditev, na kateri je Jadranka Matić Zupančič predstavila svojo novo pesniško zbirko Tramontana. Večer je vodila Nataša Švikart Žumer. Glasbene vložke je prispevala Sara Zajc, učiteljica kitare na Glasbeni šoli Trebnje.
27. novembra 2012 - Živíjo: Aleš Kop (1979–2001) - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor literarni večer v spomin na enega najbolj talentiranih mladih pesnikov devetdesetih let, Aleša Kopa, soavtorja knjige Русская антология – Antologi rusa (1999). O njem in o nastanku knjige sta govorila Andrej Bergauer, soavtor, in Marjan Pungartnik, ki je knjigo uredil. Prebrala sta tudi nekaj njegovih pesmi.
26. novembra 2012 - Danica Gregorčič: MED KAMENJEM IN VODO - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor literarni večer z Danico Gregorčič »Med kamenjem in vodo«. V pogovoru z Natašo Švikart Žumer sta obravnavali njen vstop v literaturo, branje, literarne delavnice, pesniško zbirko Drevo, pisanje aforizmov (Danica velja za prvo slovensko aforistko) in njeno zbirko aforizmov Fast food napotki, vmes pa je prebrala nekaj svojih besedil.
23. november 2012: Čez mejo – HRVAŠKOZAGORSKO KNJIŽEVNO DRUŠTVO KLANJEC (Hrvaška) - Ob 18. uri je v Literarni hiši Maribor gostovalo Hrvaškozagorsko književno društvo Klanjec. Nastopili so: Vera Grgac, Vladimir Šenjug, Mirjana Mikulec in Božidar Brezinščak Bagola. Večer je vodila Snježana Ricijaš, ki je predstavila društvo in avtorje. Kot presenečenje so s seboj pripeljali znanega glasbenika na orglice Tomislava Golubana (Little Pigeon’s ForHill Blues). Večera se je udeležil tudi častni konzul Republike Hrvaške v Mariboru dr. Šime Ivanjko, ki se je z gosti zadržal v daljšem razgovoru.
22. november 2012: Tone Partlič - Saj ni vse tako črno - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor gost Nataše Švikart Žumer pisatelj in nekdanji politični delavec Tone Partljič. Gostiteljica se je predvsem ozrla na knjige, ki so izšle v zadnjih desetih letih, Tone Partljič pa je govoril o svojem odnosu do Draga Jančarja, o svojem delu, povezanem z generalom Maistrom, svojih dramah in seveda o svoji politični karieri, ki ga navdihuje predvsem za komedije. S Francijem Pivcem sta tudi prebrala dialog iz komedije Moj ata, socialistični kulak.
21. november 2012: Na preprogi iz zvezd - Jadranka Matić Zupančič Tramontana - V začetku novembra je pri Mariborski literarni družbi izšla pesniška zbirka Jadranke Matić ZupančičTramontana, ki smo jo ob 18. uri v Literarni hiši Maribor. Z njo se je pogovarjal Marjan Pungartnik. Izdajo knjige je omogočil Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti v okviru programa kulture etničnih skupin v Sloveniji. Izšla je v zbirki Oglej (št. 19) s spremno besedo urednika Marjana Pungartnika.
20. november 2012: Petra Kolmančič - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor literarni večer z naslovom »Pridi, bova potapljala ladjice«, na katerem je bila gostja pesnica, aktivistka, urednica in kulturna delavka Petra Kolmančič. Večer je vodila Nataša Švikart Žumer, ki je poudarila avantgardnost njenega pesništva in angažiranost pri razvijanju subkulturnih gibanj in tudi pri organizaciji literarnega življenja v Mariboru.
19. november 2012 - Živijo: Stanko Janežič (1920–2010) - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor literarni večer, posvečen nedavno umrlemu teologu in pesniku Stanku Janežiču. Njegove knjige sta predstavila in brala iz njih pesmi Nataša Švikart Žumer in Marjan Pungartnik.
17. november 2012 - 20-letnica delovanja društva Avstrijsko-slovensko prijateljstvo - Ob 16. uri je bil v mestni hiši v Gradcu sprejem, ki ga je ob 20-letnici delovanja društva Avstrijsko-slovensko prijateljstvo Gradec (Verein Österreichisch-slowenisch Freundschaft Graz) priredil graški župan Siegfried Nagl. Pričel ga je mladinski pevski zbor osnovne šole Rudolfa Maistra iz Šentilja z evropsko himno, sledila pa mu je mlada harfistka iz Gradca Anna-Maria Kavallar. Graški župan Siegfried Nagl je tudi nagovoril polno dvorano in poudaril pomen civilnega povezovanja med Gradcem in Mariborom. Govorili so tudi Ivanka Gruber, vsa leta od ustanovitve predsednica društva, dr. Erwin Kubesch, nekdanji veleposlanik Republike Avstrije v Ljubljani, častni konzul Republike Slovenije v Gradcu Kurt Oktabetz, Ludwig Karničar s katedre za slavistiko graške Univerze Karla in Franza in Curt Schnecker, predsednik Štajerskega društva umetnikov Werkbund. Ob tem so odprli tudi razstavo »Potovanje skozi 20-letno delo društva«. Številna povabljena društva so čestitala Ivanki Gruber za uspešno delo.
17. - 18. november 2012 - Državno srečanje starejših avtorjev - V Domžalah je bilo v Penzionu Keber v organizaciji REVIJE Mentor in območne izpostave Domžale Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti državno srečanje starejših avtorjev, ki so se ga udeležili: Zora Hudales, Justina Strašek (Celjska in Koroška), Sergej Učakar, Iztok Alidič, Milena Sušnik Falle, Milena Miklavčič (Gorenjska), Alenka Bezlaj, Rudi Mlinar, Rudi Stopar (Dolenjska, Bela Krajina in Posavje), Vlado Garantini, Branka Novak, Jože Bregar, Alenka Mihorič (osrednja Slovenija), Ivanka Kostantino, Ana Balantič (Primorska) in Metka Lampret, Dominique Reščič, Mira Ribič Turičnik, Milan Novak, Majda Strnad, Jana Hartman Krajnc, Mirko Jaušpvec (severovzhodna Slovenija).
15. november 2012 - Gregor Lozar: Zlagoma, gotovo, nedvomno, čisto zares - V Literarni hiši Maribor je bil ob 18. uri literarni večer z Gregorjem Lozarjem. Z njim se je pogovarjala Nataša Švikart Žumer.
15. november 2012 - Tomislav Marijan Bilosnić v Lepoglavi - V Domu kulture je ob 18. uri nastopil Tomislav Marijan Bilosnić (Zadar) v organizaciji Mednarodnega kluba prijateljev in s sodelovanjem Mariborske literarne družbe. Najprej je bila v dvorani doma predstavitev njegove pesniške zbirke Tiger. Prisotne so pozdravili Milka Knežević, predsednica Mednarodnega kluba prijateljev, namestnik župana Lepoglave Alojz Gredelj in direktor Doma Kulture .... O avtorju je govoril Marjan Pungartnik, sledil pa je pogovor. Ob tej priložnosti je Tomislav Marijan Bilosnić podaril tamkajšnji knjižnici svoje knjige. Nato so v bližnjem umetniškem lokalu Luna odprli razstavo slik Tomislava Marjana Bilosniča in o njej je spregovoril podžupan Alojz Gredelj.
14. november 2012 - Ivan Vinovrški: 43 Borštnikovih prstanov - Ob 18. uri smo v galeriji RRRudolf odprli dokumentarno fotografsko razstavo Ivana Vinovrškega 43 Borštnikovih prstanov. Marjan Pungartnik je na začetku pozdravil med prisotnimi Janeza Karlina in prejemnike Borštnikovega prstana Minu Kjuder, Milado Kalezič in Petra Ternovška. Naštel je šestnajst prejemnikov Borštnikovega prstana iz Maribora in okolice. Sonja Blaž je prebrala besedilo odsotnega Toneta Partljiča o Ivanu Vinovrškem, ta pa je skupaj z Maticem Varlom izročil prisotnim prejemnikom Borštnikovega prstana, Lidiji Koren, Angelce Jenčič Janko, prevzel pa jih je sin Samo Jenčič, in Franciju Rajhu fotografije in spominsko darilo JSKD. Zatem so imeli besedo Minu Kjuder, ki je govorila o Mariboru kot domu, Milada Kalezič, ki je poudarila subtilnost fotografij Ivana Vinovrškega, in Peter Ternovšek, ki je komentiral črnobele fotografije razstave z monologom iz Cankarjevih Hlapcev: »Črno, vse črno .... Razstavo je odprl Janez Karlin in se spomnil treh nosilcev Borštnikovega prstana, ki so začeli gledališko kariero v okviru gledališča KUD Slava Klavora: Danila Benedičiča, Milene Muhič in Milade Kalezič. Za razstavo imajo velike zasluge njen avtor, Katarina Šurbek in Slavko Rečnik, ki so pomagali spraviti v red galerijo po razstavi Liberation Art.
13. november 2012 - Zdenko Kodrič: Od hudih časov do visoke mode - V Literarni hiši Maribor je bil ob 18. uri literarni večer in pogovor z Zdenkom Kodričem, pesnikom, dramatikom, prozaistom, novinarjem, tudi otroškim avtorjem, ki je v študentskih letih tudi igralec v gledališču Pekarna, začel pa je s predstavo na 1. literarnem maratonu na Filozofski fakulteti leta 1970. Popularen je postal z romanom Blaženi Franc Rihtarič. V pogovoru z Marjanom Pungartnikom sta prešla vse faze njegovega delovanja in posebej izpostavila romane Barva dežja, Odvzemanje samote in Opoldne zaplešejo škornji.
9. november 2012 - Nataša Švikart Žumer: Dobra vila iz Literarne hiše - Ob 18. uri je imela v Literarni hiši Maribor literarni večer Nataša Švikart Žumer. Večer se je začel s projekcijo in branjem izbranih pesmi. O njenih literarnih začetkih konec osemdesetih let, delu s Študenskim kulturnim društvom in množičnim delovanjem v njegovem okviru, o knjigi Venerine samoizpovedi in pravljicah, ki jih je napisala, se je pogovarjala z Marjanom Pungartnikom. Na koncu je tudi prebrala svojo pravljico.
Izšla je pesniška zbirka Jadranke Matić Zupančič Tramontana - V zbirki Oglej je izšla s številko 19 pesniška zbirka Jadranke Matić ZupančičTramontana. Spremno besedo je napisal urednik Marjan Pungartnik.
8. november 2012 - Marica Škorjanec Kosterca: JESENI, JESENI - Ob 18. uri je bil v Literarni hiši Maribor literarni večer s pesnico in prozaistko Marica Škorjanec Kosterca. O njenih pesniških začetkih, sodelovanju pri reviji Svit in s Slavkom Jugom, o njenih pesniških zbirkah in zbirki kratke proze Potovanje s kočijo se je z njo pogovarjal Marjan Pungartnik. Slišali smo tudi nekaj pesmi iz starejših zbirk in nekaj tistega, kar je napisala v zadnjem času. O svojih ilustracijah za avtoričine knjige in o njenih besedilih je spregovorila tudi slikarka Milenka Pavlin Houška.
7. november 2012 - Alojz Ihan: Državljanski eseji - Ob 18. uri je bila v Literarni hiši Maribor predstavitev knjige Alojza IhanaDržavljanski eseji. Gost je bil še ugledni mariborski zdravnik dr. Vojko Flisar. Večer je vodila in se z gostoma pogovarjala novinarka in urednica Melita Forstnerič Hajnšek. Literarna hiša je ob omejitvah, ki jih je postavila razstava Liberation Art, komaj sprejela številno publiko, ki je prišla poslušat tega zanimivega in uglednega avtorja.
Ana-Marija Pušnik prejela 3 nagrado na razpisu za poezijo Slovenske kulturne akcije v Buenos Airesu - Dr. Katica Cukjati je iz Buenos Airesa sporočila, da je Ana-Marija Pušnik prejela tretjo nagrado na pesniškem natečaju, ki ga je leta 2011 razpisala Slovenska kulturna akcija, za pesem Dolores. Nagrado si deli z Angelo Gorno (Brescia, Italija).
6. november 2012 - Herman Vogel: Lerna malorum - Ob 18. uri, Literarna hiša Maribor: V programu Živíjo je Literarna hiša Maribor pripravila večer s poezijo pesnika, novinarja, urednika Hermana Vogla. Najprej je Nataša Švikart Žumer prebrala nekaj pesmi iz njegove prve zbirke Razdalje rastejo, nato pa je Marjan Pungartnik predstavil njegove druge zbirke Ko bom bog postal, Romantika je iz groba vstala, Osoje in Pajčevina in sveder. Posebej se je ustavil ob zbirki Osoje. Po njegovem mnenju ta zbirka zaseda osrednje mesto pri razumevanju tega pesnika, ki ga literarna zgodovina kar ne more postaviti na svoje mesto.
5. november 2012 - Alois Hergouth: Pesnik Sladke gore - Literarna hiša Maribor ob 18. uri. V programu Živíjo smo ob 10-letnici njegove smrti predstavili avstrijskega, graškega pesnika Aloisa Hergoutha, pesnika, prevajalca in antropologa, Govorili smo predvsem o njegovi poeziji, inspirirani s Sladko goro. O njem je govoril Marjan Pungartnik in tudi prebral nekaj pesmi iz dvojezične knjige Garalda Brettschuha/Kajetana Koviča Sladka gora, pesniške zbirke Sladka gora, zbirke kratke proze Mesec med jablanami in pesniške zbirke Obkrožanje noči. Poudarili smo sodelovanje s pesnikom Kajetanom Kovičem in nasploh posebno vlogo Gradca v povojni literaturi. O tem je govoril Franci Pivec in se spomnil Štajerske jeseni leta 1984, ko je bila gostujoča država Slovenija, Pavle Kristan iz Sladke gore pa je govoril o prizadevanjih, da bi Aloisa Hergoutha postavili in predstavili tudi v kontekstu Sladke gore, kjer so organizirali 6. novembra 2012 spominjanja na tega avtorja.