(*28. april 1985, Maribor), pesnica, pevka, igralka, režiserka. V predšolskih in osnovnošolskih letih je prejemala tako glasbeno kot gledališko izobrazbo. V glasbeni šoli je igrala flavto, gledališke izobrazbe pa je bila deležna v okviru sedemletnega obiskovanja dramske šole pri dramski igralki Bredi Pugelj. Leta 1996 je igrala manjšo vlogo v filmu, ki ga je snemala avstrijska ekipa na Avstrijskem Koroškem, a ga zaradi finančnih težav niso dokončali.
Šolanje je nadaljevala na Gimnaziji in srednji kemijski šoli Ruše, kjer me je okolje pri moji ustvarjalnosti ves čas spodbujalo. Pisala je scenarije za šolske predstave, jih tudi režirala, prejela štiri Glazerjeve nagrade za pesništvo na šolskem natečaju, od tega trikrat prvo in enkrat drugo. Dve leti je kot režiserka, scenaristka in igralka sodelovala v šolskem dramskem krožku Janus.
Vsa štiri gimnazijska leta se je udejstvovala v skupini English Student Theatre II. gimnazije, v drugem letniku pa prestala preizkus na avdiciji Gledališke šole Vilija Ravnjaka in jo leto dni obiskovala. V drugem letniku je napisala najboljšo kratko zgodbo v angleščini in prejela nagradno potovanje v London. Individualno se je udeleževala pesniških natečajev: prejela je nagrado za najboljši ljubezenski haiku in nagrado na literarnem natečaju Radia Ognjišče, v okviru pesniškega natečaja dijaške organizacije pa drugo nagrado. Dvakrat je se poizkusila na državnem filozofskem tekmovanju v pisanju filozofskega eseja in enkrat dosegla tretje mesto, dve leti zapored pa sodelovala na debatnem tekmovanju. Trikrat je prejela srebrno Cankarjevo priznanje. Na šolskem natečaju so jo izbrali za Naj dijakinjo in mi podarili izlet na Dansko. Vsa štiri leta je zaključila z odličnim uspehom. V dijaških in kasneje v študijskih letih je statirala v štirih filmih.
Na Filozofski fakulteti v Ljubljani je marca 2011 diplomirala na študijskih smereh Primerjalno slovansko jezikoslovje ter Ruski jezik in književnost. Obakrat se je ukvarjala s pravljičnimi liki, enkrat v jezikoslovni, in drugič v literarnoteoretični luči.
V vseh letnikih je prepevala v rusističnem pevskem zboru Sinji orel, organizirala brucevanja in zanje pisala igre. Sodelovala je na oddelčnem natečaju »Naj prevajalec leta« in prevedla nekaj ruske lirike v slovenščino – prevodi so bili nagrajeni. Objavila je tri prevode v reviji Literatura, na Radiu Študent pa so bili izbrani vsi njeni prevodi ruskih pravljic v okviru natečaja »Za dva groša fantazije«. Decembra 2007 je s člani zbora Sinji orel izdala zbornik ruskih pesmi Sinji orel, katerega soprevajalka in sourednica je. Leta 2009 je kot prevajalka ljudske pesmi iz ukrajinščine sodelovala tudi pri izdaji knjižice Slovanske sončne zgodbe.
Leta 2007 je postala članica Šentjakobskega gledališča in ustanovila Gledališko skupino Reciklaža. Do sedaj so v ruščini uspešno nastopali z njeno priredbo predstav A. P. Čehova Novo Življenje, ki jo je tudi režirala. Med drugim so v sezoni 2009/2010 dvakrat nastopili v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma. Igrala je Sonjo iz Strička Vanje in Olgo iz Treh sester. Leta 2010 so se prijavili na Linhartov festival, kjer je prejela posebno nagrado za avtorski pristop in prevode v slovenščino. Predavateljske izkušnje si je nabirala na jezikovni šolah Linguarus in Bartus, kjer je poučevala ruščino, poslovne ruske tekste pa je prevajala za firmo Orinoco. Lani junija je imela čast, da je v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma nagovorila kolege diplomante.
Od 2007 – 2010 je se pevsko izobraževala v Studiu Bonaldi, kjer jo je akademski solist in pedagog Kian De Bonaldi učil veščin različnih zvrsti popularnega petja.
Oktobra 2011 je svoj pevski talent, preizkusila na tekmovanju »Misija Evrovizija«. Uvrstila se je med najboljših 32 kandidatov in si priborila nastop v živo.
Decembra 2011 je svojo poezijo po dolgem času brala na literarnem večeru, ki so ga s soudeleženci – Bredo Slavinec, Sašem Fluherjem in Lano Mihelič – poimenovali »Štiri sveče«. Dogovarjajo se za ponovitve.
Maja 2012 je pod njenim vodstvom v okviru našega Kulturno-gledališkega društva Reciklaža, katerega predsednica je, bil uspešno izveden zaključek vseslovenskega literarnega natečaja »Akakij Akakijevič v plašču sodobnosti«, ki ga je zasnovala z namenom aktualizacije Gogoljeve novele Plašč. Na natečaj se je odzvalo 64 piscev – vse prispevke, vključno z mojim prevodom Gogoljeve novele, so izdali v knjižni obliki.
Izvenštudijsko aktivno sodelujem z Ruskim centrom znanosti in kulture, v okviru katerega vodi mednarodne festivale in kulturne projekte: maja 2012 je na mednarodnem koncertu ruskih romanc v Škofji Loki osvojila prvo mesto v kategoriji debitanta.
Prav tako maja 2012 je v okviru projekta o herojih in zvezdah s svojim prispevkom Kekec – priljubljen slovenski literarni in filmski lik nastopila na mednarodni konferenci »Narodni heroji in zvezde: slavni možje in žene v Sloveniji in Srednji Evropi«. Članek bo izšel v Županičevi knjižnici, publikaciji Oddelka za etnologijo in kulturno antropologijo. Na omenjenem oddelku je od decembra 2012 zaposlena kot mlada raziskovalka, kjer raziskuje življenje Aleksandra I. Karađorđevića.
Od 27. – 29. septembra je v Kopru potekal Slavistični kongres 2012, na katerem je nastopila s svojim prispevkom, ki je objavljen v zborniku kongresa.
Oktobra 2012 je kot tekstopiska in pevka nastopila na Festivalu slovenskega šansona. S sonastopajočima Matejem Krajncem in Lenko Krajnc so maja 2012 posneli glasbeni CD Plašč, napisan po motivih istoimenske Gogoljeve novele. Na CD-ju sodeluje kot pevka in sotekstopiska.
V letošnjem letu bo pod okriljem KUD-a Leme, katerega ustanovitelj je slovenski pesnik, pisatelj, prevajalec in kantavtor Matej Krajnc, izšla njena spremna beseda in njen prevod Gogoljevega Plašča ter njeni prevodi Jeseninove poezije.
S svojim Kulturno-gledališkim društvom Reciklaža v letošnjem letu ponovno pripravlja literarni natečaj, tokrat natečaj za najboljšo sodobno basen. Za gledališko skupino Reciklaža pa je v letošnjem študijskem letu naredila priredbo basni I. A. Krylova, in sicer v obliki celovečerne predstave.
16. februarja bo že drugič vodila mednarodni festival otroške pesmi »Veseli veter«, ki bo v organizaciji Ruskega centra znanosti in kulture tokrat potekal v Velenju.